ODRŽANA SEDNICA OKRUŽNOG ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE
ODRŽANA SEDNICA OKRUŽNOG ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE

ODRŽANA SEDNICA OKRUŽNOG ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE

Okružni štab za vanredne situacije Zapadnobačkog upravnog okruga održao je prvu redovnu sednicu u 2026. godini. Sednicom je predsedavao načelnik Zapadnobačkog upravnog okruga Goran Nonković, a u okviru Dnevnog reda članovi Štaba usvojili su Poslovnik o radu Okružnog štaba za vanredne situacije Zapadnobačkog upravnog okruga i razmatrali su i usvojili Predlog godišnjeg izveštaja o radu Okružnog štaba za 2025. godinu.

U okviru sednice izvršena je analiza rada zimske službe na teritoriji Zapadnobačkog upravnog okruga, a predloženo je i preduzimanje preventivnih i operativnih mera povodom upozorenja Republičkog hidrometeorološkog zavoda na novi hladni talas.

Učesnici sastanka razgovarali su i o pripremnim aktivnostima povodom planirane vežbe “Sistem 2026”.

Izvor: Grad Sombor

Foto: Grad Sombor