U Rokovačkoj šumi posađeno 300 novih sadnica
U Rokovačkoj šumi posađeno 300 novih sadnica

U Rokovačkoj šumi posađeno 300 novih sadnica

Grad Sombor, Javno komunalno preduzeće „Zelenilo“ Sombor i Šumsko gazdinstvo „Vojvodinašume“ organizovali su veliku akciju sadnje u Rokovačkoj šumi u Somboru, tokom koje je posađeno 300 novih sadnica hrasta i bora.

U akciji su učestvovali gradonačelnik Sombora Antonio Ratković sa saradnicima, kao i direktori nekoliko javnih komunalnih preduzeća. Pored sadnje u Rokovačkoj šumi, u tzv. Jamama posađeno je još 56 sadnica koprivića i javora.

Gradonačelnik Ratković istakao je da je cilj ovakvih akcija povećanje šumovitosti i fonda zelenila na teritoriji grada.

„Danas smo organizovali zajedničku akciju sadnje u saradnji sa JKP „Zelenilo“ i JP „Vojvodinašume“, tokom koje smo Rokovačku šumu obogatili sa 300 novih sadnica hrasta i bora, dok je u tzv. Jamama posađeno još 56 sadnica koprivića i javora. Na ovaj način želimo da povećamo šumovitost i fond zelenila u našem gradu“, rekao je Ratković.

On je dodao da je JKP „Zelenilo“ tokom februara na teritoriji grada posadilo oko 1750 novih sadnica, uglavnom koprivića, dok je u Batinskoj ulici posađeno i oko 25 sofôra.

„Nastavićemo sa ovakvim akcijama i u narednom periodu, a pozivam i druga preduzeća i organizacije da se uključe kako bismo zajednički povećali šumovitost na teritoriji grada Sombora“, poručio je gradonačelnik.

Izvor. Grad Sombor
Foto: Grad Sombor