U BEOGRADU ODRŽANA TREĆA KONFERENCIJA „SRBIJA – NAŠA PORODICA“

U BEOGRADU ODRŽANA TREĆA KONFERENCIJA „SRBIJA – NAŠA PORODICA“

Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju u utorak,16.12.2025. godine u Sava centru, organizovalo je, treću po redu konferenciju „Srbija – naša porodica“ (SerbiaFAM2025).
Događaj je okupio predstavnike državnih institucija, lokalnih samouprava, akademske zajednice, kao i međunarodnih organizacija ali zvaničnika iz inostranstva, a ispred Grada Sombora događaju je prisustvovala članica Gradskog veća za oblast ruralnog razvoja Sanja Bojić.
Konferenciju je zvanično otvorio predsednik Vlade Srbije prof. dr Đuro Macut, nakon čega su održana tri panela. Prvi panel bio je posvećen uporednim politikama i iskustvima u pronatalitetnim merama, na drugom panelu bilo je reči od ulozi lokalnih zajednica u demografskom razvoju, a treći panel je bio posvećen stavovima stručnjaka.
U okviru konferencije svečano je potpisan poziv na akciju „Za demografski razvoj Srbije“ – dokument kojim su opštine i gradovi potvrdili spremnost da ulože dodatne napore kako bi stanovnici u lokalnim zajednicama bili bolje podržani u pogledu kvaliteta života i rada.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević istakla je da zajednički cilj svih učesnika da Srbija bude zemlja u kojoj se deca rađaju, a mladi ostaju, žive i rade. „Sada je pravi trenutak da osnažimo dijalog, podstaknemo saradnju i uskladimo politike koje oblikuju demografsku sliku naše zemlje“ rekla je Žarić Kovačević.