U galeriji savremene umetnosti Gradskog muzeja Sombor i galeriji KC „Laza Kostić“ 17. oktobra biće otvorena izložba Savremenog srpskog slikarstva – „Likovna jesen 2020. godine“. Centralna izložba ove godine posvećena je najaktuelnijim tendencijama u savremenom srpskom slikarstvu, a radni naziv izložbe je „Slika u doba opšte medijalizacije“. Biće predstavljeni radovi 18 umetnika iz Srbije i petoro umetnika iz Crne Gore.
Prateće izložbe biće „Street art“ slikarstvo/ Murali svakodnevlja. Na izložbi će učestvovati šestoro umetnika iz Srbije.
U sklopu „Likovne jeseni“ biće postavljena i izložba „Fantastična figuracija“ na razmeđi vekova koja se razvila usred postmodernističkih zbivanja u beogradskom krugu zagovornika slike kao integralnog shvatanja i interpretiranja sveta.
Izbor radova za ovogodišnje izložbe uradili su Slavica Popov, kustos Galerije savremene umetnosti u Zrenjaninu, Sava Stepanov, likovni kritičar iz Novog Sada i Dragan Stojkov, akademski slikar iz Sombora i Beograda.
Ovogodišnja Likovna jesen trajaće do 6. novembra.
Likovnu jesen pokrenuo je 1961. godine slikar Milan Konjović. Više od tri decenije ova manifestacija prezentovala je najznačajnije pojave u umetnosti tadašnje Jugoslavije. Devedesetih godina manifestacija je ugašena, a obnovljena je kao bijenalna izložba 2008. godine. (RTV)