Prijateljske utakmice: Sloga i Mladost ubedljive u pripremama
Prijateljske utakmice: Sloga i Mladost ubedljive u pripremama

Prijateljske utakmice: Sloga i Mladost ubedljive u pripremama

Klubovi sa područja Zapadnobačkog okruga nastavili su pripreme za novu fudbalsku sezonu odigravanjem nekoliko zanimljivih prijateljskih utakmica. Najubedljiviji utisak ostavila je Sloga iz Čonoplje, koja je na gostovanju savladala Radnički 1905 iz Bajmoka rezultatom 5:1, dok je Mladost iz Apatina na Memorijalu „Milorad Miša Mijatović“ u Somboru bila bolja od domaćeg ŽAK-a sa 4:0.

Pripremni mečevi predstavljaju važan deo uigravanja ekipa pred početak prvenstva, a trenerima pružaju priliku da isprobaju različite taktičke varijante i provere formu igrača. Rezultati proteklog vikenda pokazali su da pojedini timovi ulaze u završnicu priprema u odličnoj formi.

Prijateljske utakmice klubova iz Zapadnobačkog okruga – rezultati

Sloga iz Čonoplje nastavila je sa dobrim partijama i u Bajmoku savladala Radnički 1905 rezultatom 5:1. U strelce su se upisali Vemić, Vranješ koji je postigao dva gola, Cvetković i Gojković.

Sigurnu pobedu ostvario je i Hajduk iz Kule, koji je savladao Lipar rezultatom 2:0. Oba pogotka za Kuljane postigao je mladi Ognjen Vujačić.

U Gložanu je BSK iz Bačkog Brestovca pružio snažan otpor domaćoj Budućnosti, ali je poražen rezultatom 3:2. Gosti su dva puta vodili golovima Petra Agbabe, međutim domaćin je preokrenuo zahvaljujući raspoloženom Vladimiru Tasiću, koji je postigao het-trik.

Mladost iz Apatina dominantna na Memorijalu u Somboru

Na Memorijalu „Milorad Miša Mijatović“, odigranom u Somboru, Mladost iz Apatina ostvarila je ubedljivu pobedu protiv ŽAK-a rezultatom 4:0. Mrežu domaćina pogađali su Ožegović, Inđić, Balać i A. Jovović, potvrdivši dobru formu apatinskog tima pred početak prvenstva.

Sa druge strane, Hajduk iz Stapara nije uspeo da prekine niz nepovoljnih rezultata u pripremnom periodu. Nakon poraza od Bačke iz Bačke Palanke, ovog vikenda bolji je bio Vrbas, koji je postigao čak osam pogodaka.

Rezultati prijateljskih utakmica

  • Radnički 1905 – Sloga (Čonoplja) 1:5
  • Hajduk (Kula) – Lipar 2:0
  • Budućnost (Gložan) – BSK (Bački Brestovac) 3:2
  • ŽAK (Sombor) – Mladost (Apatin) 0:4
  • Vrbas – Hajduk (Stapar) 8:0

Pripreme ulaze u završnicu pred početak prvenstva

Već narednog vikenda većinu klubova očekuju nove kontrolne utakmice, koje će biti poslednja prilika za proveru ekipe pred početak takmičarske sezone. Stručni štabovi će na osnovu ovih susreta doneti konačne odluke o sastavima i taktičkim rešenjima za prvenstvene izazove.

Izvor: Sombornjuz / Foto: Sombornjuz