OTVOREN 49. MEĐUNARODNI SAJAM PERADARSTVA

OTVOREN 49. MEĐUNARODNI SAJAM PERADARSTVA

Međunarodni sajam peradarstva, 49. po redu, otvoren je svečano u u prostorijama nekadašnjeg tržnog centra „Ziper“. Sajam će trajati do 25. januara, gde će posetioci imati priliku da vide preko 2500 izloženih eksponata, a kao i prethodnih godina u njegovim okvirima održava se  Državni šampionat sitnih životinja Republike Srbije, i 6. Memorijal „Prim. dr Zoran Parčetić“.

Na otvaranju sajma prisutne su pozdravili direktor Međunarodnog sajma peradarstva Igor Gromilović, predsednik Sudijske organizacije Asocijacije uzgajivača sitnih životinja Republike Srbije Branislav Babić, član Gradskog veća za oblast poljoprivrede Igor Ćupurdija, direktor Turističke organizacije grada Sombora Jovan Uzelac, direktor kompanije „Euro Petrol“ Zoran Der, a pomoćnik ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Nenad Katanić zvanično je otvorio sajam.

Igor Gromilović ispred Društva odgajivača sitnih životinja „Sombor 1871“ i organizatora 49. Međunarodnog sajma peradarstva istakao je da najstarije društvo ove vrste na balkanu nastoji da očuva tradiciju čuvenog sajma. „Ove godine slavimo 125 godina od osnivanja. Naši preci su nam ostavili ovu jedinstvenu manifestaciju i mi se trudimo svake godine da produžimo tradiciju i da nastavimo u svetlu kako su nam oni ostavili“ poručio je Gromilović tokom otvaranja.

U okviru svečanog otvaranja nastupio je KUD „Ravangrad“ Sombor.

I ove godine Društvo odgajivača sitnih životinja „Sombor 1871“, u saradnji sa lokalnom samoupravom podelilo je 5.000 besplatnih ulaznica za najmlađe sugrađane.