U Somboru je 12. februara 2022. godine održan „Polet kup“, koji je ove godine okupio 171 takmičara iz 13 plivačkih klubova iz Srbije.
Takmičar Plivačkog Kluba „Sombor“ Stefan Sekulić u otvorenoj kategoriji bio je prvi u disciplini 200 metara mešovito, drugi u disciplini 100 metara delfin i treći u disciplini 100 metara prsno.
Filip Ćurčić u otvorenoj kategoriji bio je treći u disciplini 50 metara prsno, a u kategoriji 11-12 godina bio je dva puta prvi u disciplinama 50 i 200 metara prsno i treći u disciplini 100 metara prsno. Filip je bio treći najbolji takmičar u kategoriji 11-12 godina u zbiru bodova iz četiri isplivane trke.
Dunja Peruničić, Aleksandar Grujić, Petar Krstonošić, Strahinja Sekulić, Vukan Pejin i Veljko Iđuški na ovom takičenju su isplivali lične rekorde.
Dan kasnije, 13. februara su održane „Zimske Čarolije“, na kojima se takmičilo 107 takmičara iz 8 plivačkih klubova iz Mađarske i Srbije.
Takmičar Plivačkog Kluba „Sombor“ Pavle Ćurčić bio je dva puta drugi u disciplinama 50 meatara prsno i 50 metara delfin.
